مشخصات باتری خودروهای برقیReviewed by مشخصات باتری خودروهای برقی on May 17Rating: 5.0مشخصات باتری خودروهای برقیمشخصات باتری خودروهای برقی

مشخصات باتری خودروهای برقی


مشخصات باتری خودروهای برقی
مشخصات باتری خودروهای برقی

باتری کیلویی چند است؟

برای بدست آوردن ۱۰۰ ۱۲۰وات ساعت شما به یک کیلوگرم باتری لیتیومی احتیاج دارید. برای باتری ۸۵کیلووات ساعتی تسلا شما چیزی شبیه ۸۵۰ ۶۸۰کیلوگرم باتری لازم دارید. اکنون بزرگترین مشکلی که ماشین های برقی را از ماشین های بنزینی با وجود حذف موتورهای سنگین، سیستم اگزوز، سیستم میل گاردان و باک بنزین سنگین تر می کند همین وزن زیاد باتری هاست. اگر روزی بشود یک کیلووات را از یک کیلوگرم باتری بدست آورد آن وقت باتری تسلا می شود ۸۵کیلوگرم و وزن یک ماشین تسلا از ماشین بنزینی مشابه کمتر می شود. آن روز بالاخره خواهد رسید.

باتری واتی چند است؟

باتری سازها نمی خواهند قیمت باتری خود را به این آسانی لو بدهند و بنظر می رسد این قیمت شاید بیست سنت یا بیشتر برای هر وات باشد بنابراین باتری ۸۵کیلوواتی تسلا باید ۱۷۰۰۰دلار قیمت داشته باشد! پس چرا تسلا از حالا باتری آینده مدل Sرا به ده هزار دلار پیش فروش می کند؟

جواب اینستکه به دو دلیل: اول اینکه ده هزار دلار امروز از ده هزار دلار هشت سال آینده بیشتر است و اگر آن را در بانک های ایران بگذارید ظرف ۸سال چند ده هزار دلار خواهند شد دوم اینکه تسلا می داند که ظرف ۸سال آینده که باتری ها را ضمانت کرده قیمت باتری پائین خواهد رفت و به احتمال زیاد در آن موقع به واتی ۱۲سنت خواهد رسید بنابراین با فروش این باتری های آینده به ده هزار دلار ضرر نخواهد کرد و مشتریان هم از اینکه بفهمند هر هشت سال باید ده هزار دلار پول باتری نو بدهند به وحشت نخواهد افتاد.

زیرا در همین مدت نه پول تعمیر داده اند، نه پول نگهداری موتور و نه سرویس و پول بنزین کمتری هم داده اند و سالی چند هزار دلار صرفه جویی بنزین داشته اند پس اشکالی ندارد که هر هشت سال ده هزار دلار پول باتری جدید بدهند. تسلا برای ضمانت از ارزان شدن باتری چندی پیش کلنگ ساختمان جدید خود را برای ساخت و تولید باتری در امریکا به زمین زد، این کارخانه بزرگترین در نوع خود در دنیا خواهد بود.مطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید