ایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکزReviewed by ایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکز on May 17Rating: 5.0ایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکزایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکز

ایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکز

آموزش نرم افزار سالیدورکز Solidworks


شبیه سازی نرم افزار سالیدورکز یا (SOLIDWORKS Simulation ) یک روش اتوماتیک برای خروجی نتایج خود به یک سند Word فراهم می کند. این سند بر اساس یک قالب ورد ( Word ) است که مقدار زیادی از اطلاعات را از روند شبیه سازی شما استخراج می کند. بنابراین، مایکروسافت آفیس باید بر روی رایانه نصب باشد . این گزارش شامل مواردی مانند خواص مش، خواص مواد، توزیع استرس و غیره… است.

ایجاد گزارش روند شبیه سازی

پس از اتمام روند شبیه سازی ، می توانید از ابزار گزارش CommandManager استفاده کنید. برای ایجاد گزارش بر روی دستور Report کلیک کنید.

ایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکز
شکل ۱٫ ایجاد گزارش روند شبیه سازی در نرم افزار سالیدورکز

 

تنظیمات گزارش (Report Options)

برای سفارشی کردن بخش های پیش فرض برای انتشار و هر گونه اطلاعات مشترک برای آن، می توانید قبل از آن در زیر شبیه سازی> گزینه های شبیه سازی> تنظیمات پیش فرض> گزارش ها انجام شود.

بنابراین جهت انجام این تنظیمات مسیر زیر را  در منو اصلی نرم افزار دنبال کنید…

Simulation > Simulation Options > Default Options > Reports.

تنظیمات گزارش در شبیه سازی با سالیدورکز
شکل ۲٫ تنظیمات گزارش در شبیه سازی با سالیدورکز

هنگامی که شما برای انتشار این گزارش ادامه می دهید، هنوز گزینه های مشابهی برای تغییر در صورت نیاز دارید اما گزینه های پیش فرض می توانند زمان گزارش گیری را کوتاه تر کند. در تصویر زیر فعال کردن گزینه های گزارش را می توانید به دلخواه انجام دهید.

ایجاد گزارش شبیه سازی در سالیدورکز
شکل ۴-  ایجاد گزارش شبیه سازی در سالیدورکز

تهیه کننده : مهندس سعید کمرخانی 

منبع : مرجع آموزش مهندسی مکانیک ( فاتحان ثریا)مطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید