اگر تا به حال تصور می کردید واحد های پولی فقط دلار، یورو و یا ریال هستند، باید بگوییم بهتر است دید خود را اندکی تغییر دهید. امروزه سیستم های پولی متنوعی ایجاد شده اند که ممکن است کارایی به مراتب بهتری نسبت به سیستم بانکداری سنتی قدیم داشته باشند. یکی از مهم ترین فاکتور هایی که با گسترش ارتباطات مهم است، قابلیت ارسال پول به سراسر دنیاست. چیزی که به واسطه تحریم ها دیگر از طریق بانکداری ایرانی اسلامی مقدور نیست. سیستم پرداخت پرفکت مانی و وب مانی (WebMoney) دو گزینه بسیار مناسب برای رفع تمام نیاز های بانکی هستند. با ما همراه باشید تا در این پست بیشتر در خصوص وب مانی توضیح دهیم.

وب مانی که اخیرا اعلام کرده است بیش از ۴۰ میلیون کاربردر سراسر جهان دارد؛ در سال ۱۹۹۸ در کشور روسیه فعالیت خود را آغاز کرد. به خاطر ماهیت روسی وب مانی، کاربران ایرانی می توانند به راحتی از خدمات این شرکت استفاده کنند. اگر چه مرکزیت Webmoney در روسیه است اما به علت امنیت بالای این سیستم به سرعت رشد کرده و در تمام دنیا گسترش یافته است.

اما وب مانی دقیقا چه قابلیت هایی دارد؟

WebMoney یک سیستم پرداخت الکترونیکی است. دارندگان حساب وب مانی می توانند از فروشگاه های متعددی که به صورت آنلاین کار می کنند، خرید کنند. تعداد فروشگاه هایی که این سیستم پرداخت را می پذیرند، روز به روز در حال افزایش است.

به کمک وب مانی می توان به هر نقطه از دنیا در طی مدت چند دقیقه پول منتقل کرد. کافیست فقط یک حساب از این شرکت داشته باشید.

خدمات این شرکت به قدری گسترده است که حتی به کاربرانش وام می دهد. کاربران وب مانی می توانند وام هایی با سود بسیار پایین دریافت کنند.

شما می توانید با وب مانی بلیط هواپیما بگیرید، هتل رزرو کنید و یا از معتبر ترین مراکز خرید مانند آمازون و علی اکسپرس خرید کنید.

 وب مانی

انواع حساب

گستره وسیع خدمات Web Money در حساب های مختلف به شکل های متنوعی و با تغییراتی ارائه می شود. وابسته به اینکه شما چه مدارکی برای وبمانی ارسال نمایید، نوع حساب شما متفاوت خواهد بود.

الیاس (Alias) : حساب پیش فرض تمام کاربران وب مانی است و مربوط به زمانی است که شما مدرکی برای احراز هویت ارسال نکرده اید.

فرمال (Formal) : برای داشتن این نوع پاسپورت باید مدارک کاربر ارسال شود. که البته با توجه به نوع مدارک ارسالی می تواند سطح حساب از فرمال نیز بالاتر باشد.

انیشال (Initial) : نوع بهتر پاسپورت وب مانی پرسنال است. اگر شما مدارک درخواستی را برای گرفتن پاسپورت پرسنال ارسال کنید، به طور موقت به شما پاسپورت انیشال ارائه می شود.

پرسنال (Personal) : در این نوع حساب، شما علاوه بر ارسال مدارک باید به صورت حضوری به دفتر اسناد رسمی و سفارت روسیه در ایران مراجعه کرده و تایید های لازم را دریافت کنید. بالاترین حساب وب مانی، حساب پرسنال است.

چگونه با WebMoney کار کنیم؟

زمانی که شما یک حساب وب مانی افتتاح می کنید به شما یک فایل کلید خصوصی داده می شود. توسط این کلید شما می توانید به حساب خود وارد شوید. امنیت در این سیستم پرداخت بالاست و شما می توانید تنظیمات امنیتی را به گونه ای تغییر دهید که فقط آی پی ها مشخصی توانایی ورود به حساب شما را داشته باشند. روش های افزایش امنیت حساب در وب مانی متنوع است. لذا نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

به همراه هر افتتاح حساب یک WMID به کاربر داده می شود که شناسه وبمانی نامیده می شود. شما برای استفاده از حساب خود باید نرم افزار WebMoney Keeper نصب کنید. این نرم افزار مانند یک کیف پول برای موجودی شماست. البته یک نسخه کلاسیک از این نرم افزار نیز وجود دارد که امنیت بالاتر و خدمات بیشتری را به کاربران ارائه می دهد.

انتقال پول با وب مانی

خرید وب مانی در ایران چگونه ممکن است؟

وب مانی با افراد ایرانی مشکلی ندارد و شما می توانید به راحتی یک حساب WebMoney افتتاح کنید. خدمات خرید وب مانی در ایران، توسط صرافی های معتبر انجام می شود. شما هم چنین می توانید با خرید کارت شارژ حساب وب مانی که به ووچر معروف است، بدون داشتن حساب، خرید های خود را از فروشگاه های بزرگ انجام دهید.

کارمزد تراکنش ها چه قدر است؟

با توجه به صحبت های بالا، کارمزد تراکنش ها در سیستم وب مانی وابسته به نوع حساب متفاوت است. به هر تراکنش مالی ۰.۸ درصد کارمزد تعلق می گیرد که فرستنده پول باید پرداخت کند.البته حداقل کارمزد برای وبمانی ۰.۰۱ ارز مبادله شده است، یعنی اگر چنانچه کامزد شما کمتر از ۰.۰۱ ارز مورد معامله بود، این مبلغ به عنوان حداقل کارمزد از حساب شما کسر می شود.

در مبالغ بالا نیز حداکثر کارمزد وابسته به نوع ارزی که جا به جا می شود، متفاوت است.مطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید