چاپ سه بعدی با پرینتر MJFReviewed by چاپ سه بعدی با پرینتر MJF on Dec 16Rating: 5.0چاپ سه بعدی با پرینتر MJFچاپ سه بعدی با پرینتر MJF

چاپ سه‌بعدی در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد که هیدئو کدااما اولین استفاده منتشر شده از روش نمونه‌برداری را با استفاده از فوتوپلیمرها و استریولیتوگرافی تولید کرد. این تحول باعث ایجاد انقلابی در روش های مختلف روش های نمونه سازی سریع شد که به عنوان چاپ سه بعدی طبقه بندی شدند.

طی ۱۵ سال ، فناوری هایی ایجاد شده با استفاده از DMLS ، FDM ، SLA و SLS. در اینجا با این روشها بیشتر بدانید. در طی سالهای بعد ، این فناوری ها اصلاح شدند و حتی بیشتر از آن معرفی شدند. در سال ۲۰۱۴ ، HP چاپ Multi-Jet Fusion را معرفی کرد.

چاپ سه بعدی با پرینتر MJF
چاپ سه بعدی با پرینتر MJF

هر دو SLS و MJF فن آوری فیوژن بستر پودری هستند. تفاوت اصلی روش پختگی است. چاپ MJF با پراکندگی ماده پخت و پاشش در لایه نازک پودر ، قطعات ایجاد می کند و سپس انرژی حرارتی به شکل نور مادون قرمز برای فیوز کردن ذرات به کار می رود.

این باعث ایجاد چگالی بالا ، قطعات تخلخل کم ، با خواص مکانیکی عملکردی و دقت بالا می شود. همچنین به ساختارهای پشتیبانی نیاز ندارد که امکان تصفیه سطح بیشتری را نیز فراهم کند. برای مشخصات چاپ به جدول زیر مراجعه کنید.

چاپ سه بعدی با پرینتر MJF
چاپ سه بعدی با پرینتر MJF

این روش نه تنها بسیار دقیق است ، با وجود ویژگی های بسیار خوب ، بلکه بسیار کارآمد است. از آنجا که فرایند چاپ در مقایسه با روش های جایگزین بسیار سریع است ، این کار باعث می شود ضخامت لایه کوچکتر در همان زمان سرب باشد. همه در حالی که از نظر هزینه رقابتی باقی مانده اند. با استفاده از براکت نشان داده شده در زیر ، که دارای یک جعبه محدودیت با ابعاد ۱۵۰ ۱۲۰ ۱۲۰ x 90 میلی متر است ، تجزیه و تحلیل هزینه با مقادیر مختلف انجام شد.

چاپ سه بعدی با پرینتر MJF
چاپ سه بعدی با پرینتر MJF

نتایج توسط جدول زیر نشان داده شده است.

چاپ سه بعدی با پرینتر MJF
چاپ سه بعدی با پرینتر MJF

همانطور که از نتایج بدست آمده حتی در مقادیر کم مشاهده می شود ، MJF از SLA بالاتر می رود و حتی FDM و SLS با افزایش مقدار کمتری می کند. MJF همچنین قطعات با کیفیت بالاتری را نسبت به FDM تولید می کند که باید در هنگام توجه به FDM در کیفیت پایین ، در نظر داشته باشید.

نکته دیگر این است که…

از آنجایی که MJF در دنیای چاپ سه بعدی بسیار جدید است ، فضای زیادی برای بهبود آنچه در حال حاضر رقیب قوی است وجود دارد. آنها در سال ۲۰۱۸ چاپگر HP Multi-Jet Fusion 380 و ۵۸۰ را منتشر کردند که به هر وکسل جداگانه اجازه می دهد تا با رنگ خاص خود چاپ شود. یک وکسل یک پیکسل سه بعدی است که در اصل یک مکعب کوچک با ابعاد جانبی هر یک از ۵۰ میکرون است و در کنار هم یک قسمت را تشکیل می دهند.

این به این معنی است که اکنون می توانید چاپ های رنگی کاملاً کاربردی ایجاد کنید. با ظهور این فناوری سفارشی سازی وکسل ، آنها به زودی امیدوارند که این مفهوم را بر روی مواد بکار گیرند. این امر باعث می شود قطعات با خصوصیات مختلف مکانیکی به طور هم زمان چاپ شوند. از پایان سطح ، شفافیت و ارتجاعی تا رسانایی ، امکانات با آنچه MJF می تواند ایجاد کند بی پایان است.

چاپ کاملاً رنگی
چاپ کاملاً رنگی

گزینه های فعلی برای مواد ارائه شده توسط HP ، تغییرات نایلون PA 11 و PA 12 با خواص مختلف برای اطمینان از بخشی متناسب با نیازهای شما است. HP همچنین برای گسترش انتخاب شما در مواد ، همکاری خود را با دیگران آغاز کرده است. آنها اکنون یک ماده پلی اورتان ترموپلاستیک موجود از BASF دارند که به شما امکان می دهد قطعات انعطاف پذیر و کاربردی ایجاد کنید. از آنجا که این یک فناوری جدید است ، با پیشرفت زمان ، مواد بیشتری در دسترس خواهند بود.

طراحی برای چاپگرهای MJF

هنگام طراحی برای چاپگرهای MJF ، توصیه می شود ضخامت دیواره خود را حداقل ۱ میلی متر نگه دارید ، حتی اگر حداقل ۰٫۵ میلی متر باشد. ضخامت ایده آل دیوار تقریباً ۲-۳ میلی متر است. سعی کنید تا حد ممکن قسمت خود را خالی کنید ، به خصوص هنگامی که مناطقی ضخیم تر از ۲۰ میلی متر وجود داشته باشد. اگر در قسمت خود ناحیه ای توخالی دارید ، حتماً حداقل دو سوراخ با حداقل قطر ۲ میلی متر را برای کمک به پردازش بعد از برداشتن پودر وارد کنید.

برای بدست آوردن استحکام سازه می توان به ساختار شبکه داخلی اضافه کرد اما حتماً بین تیرهای مشبک حداقل ۱ میلی متر فاصله برقرار کنید. اگر شما در حال چاپ مونتاژ هستید ، باید حداقل ۰٫۵ میلی متر از قطعات را به هم متصل کنید.

اگر می خواهید جزئیات را حکاکی یا حکاکی کنید ، حداقل پیشنهادات به شرح زیر است ، ضخامت خط: ۰٫۵ میلی متر ، عمق: ۱ میلی متر ، ارتفاع کلی: ۲٫۵ میلی متر. حکاکی یا منبت کاری بافت می تواند حداقل ضخامت ۰٫۲۵ میلی متر داشته باشد. نکته آخر اینکه باید از سطوح بزرگ مسطح تا حد ممکن اجتناب شود که مستعد پیچ ​​خوردن باشند.


منبع : گروه آموزشی فاتحان ثریامطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید