پرینتر سه بعدی در ساخت و تولیدReviewed by پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید on Dec 17Rating: 5.0پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید

پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید

چاپ سه‌بعدی از زمان اولین بار به جهان معرفی شده است. این کار به عنوان یک ایده مسخره شروع شد ، اما شروع به جذب کرد. این محبوبیت افزایش یافت تا جایی که تقریباً همه در خانه خود چاپگر سه بعدی داشتند و چیزهای کوچک اسباب بازی و اسباب بازی را چاپ می کردند. و مدتی به نظر می رسید که چاپگرهای سه بعدی برای اسباب بازی های کوچک پلاستیکی ارزان قیمت مناسب هستند. اما اکنون چاپگرهای سه بعدی و چاپ آنها بزرگتر ، سریعتر و قوی تر است. و صنعت تولیدی در حال مشاهده است که این چاپگرهای سه بعدی چقدر می توانند تأثیر بگذارند.

چرا پرینتر سه بعدی

یک شعبه مهم در اکثر شرکت ها تیم تحقیق و توسعه است. به طور معمول ، پس از ایجاد یک ایده جدید ، باید یک نمونه اولیه ایجاد شود. شرکتها برای ساختن همه ی مؤلفه ها برای ساختن نمونه اولیه کوچک ، پول می ریختند. با تمام وقت ، مواد و نیروی کار هزینه ها بیشتر می شود. اکنون با چاپ سه بعدی تمام آنچه برای نمونه اولیه لازم است یک فایل CAD ، یک چاپگر و برخی از رشته ها است. چاپگرهای سه بعدی هزینه های تولید نمونه اولیه را به طور چشمگیری در صنعت کاهش داده اند.

بازیافت مواد و ضایعات نیز نتیجه پرهزینه‌ای از نمونه سازی اولیه قبل از چاپگرهای سه بعدی بود. تولید سنتی تفریق باعث می شود مواد اضافی مورد نیاز برای ذوب یا دفع آن باقی بماند. از آنجا که تولید مواد افزودنی فقط از مواد مورد نیاز استفاده می کند ، هیچ ماده تلف شده ای وجود ندارد یا نیاز به بازیافت دارد.

پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید
پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید

قطعات جایگزین در پرینتر سه بعدی

چاپگرهای سه بعدی محدود به چاپ فقط پلاستیک بودند ، اما اکنون این همه تغییر کرده است. هم اکنون فلزات قادر به اکسترود شدن یا لیزر مصنوعی هستند تا قطعات با کیفیت و استحکام بالایی ایجاد کنند. تولیدکننده متوجه شده اند که این اجزای جدید فلزی چاپ شده سه بعدی دقیقاً مانند دستگاه هایی هستند که روی تمام دستگاه های خود کار می کنند. بنابراین ، هنگامی که یک ماشین خراب می شود ، چرا می توانید قطعات جدید را فقط در چند ساعت چاپ کنید؟ پرینترهای جدید ۳D SLS (Selector Laser Sintering) قادر به ایجاد دسته های بزرگ از قطعات فلزی هستند. این چاپگرها نه تنها سرعت تولید یا هزینه قطعات جدید را مورد ضرب و شتم قرار می دهند بلکه با کیفیت مطابقت دارند و قابلیت چاپ برای تغییرات جدید را برای سازگاری با یک دستگاه در حال تغییر دارند.

پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید
پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید

مانند قبل ، هرگز نسازید..

وقتی بخشی را با استفاده از تولید تفریق ایجاد می کنید ، لیست طولانی محدودیت هایی برای آنچه می توان و امکان پذیر نیست وجود دارد. اشکال و اجسامی وجود دارد که ساختن آنها با کارخانه های سنتی CNC ، تراش ها ، قالب ها و پرس ها غیرممکن است. با این حال ، چاپ سه بعدی زاویه جدیدی را برای ایجاد قطعات به ارمغان آورده است. پرینترهای سه بعدی با امکان سپردن مواد به هر شکل و شکل ، می توانند تقریباً در مورد هر بخشی که قابل تفکر است ، ایجاد کنند. بدون هیچ محدودیتی ، مهندسین از چاپگرهای سه بعدی برای ایجاد قطعاتی استفاده می کنند که بالاتر و فراتر از هر آنچه که قبلاً ساخته شده بود ، استفاده می کنند. با این طرح ها و امکانات جدید ، چه کسی می داند که منجر به تولید می شود.

پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید
پرینتر سه بعدی در ساخت و تولید

در نتیجه:

چاپ سه بعدی هنوز یک مفهوم بسیار جدید است. با این حال ، در حال حاضر تغییرات بسیاری در تولید و تولید به وجود آورده است. با درک چندین صنعت از چاپ های سه بعدی بالقوه ، مدت ها قبل از چاپ همه چیز نمی رسد! با یک راه طولانی هنوز هم ، جالب است که فکر کنید چاپ سه بعدی تا چه مدت در چنین مدت کوتاهی به دست آمده است و با این وجود چقدر می توان با آن کار کرد!مطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید