ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی: بروزرسانی ۲۰۱۹Reviewed by ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی: بروزرسانی ۲۰۱۹ on Jan 1Rating: 5.0ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی: بروزرسانی ۲۰۱۹ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی: بروزرسانی ۲۰۱۹

ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی بروزرسانی 2019
ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی بروزرسانی ۲۰۱۹

آیا ماجراجویی خود را با نرم افزار مدل سازی سه بعدی شروع می کنید یا شاید سعی کرده باشید و احساس کنید هنوز گزینه مناسبی برای نیازهای خود پیدا نکرده اید؟ دلسرد نشو! در واقع انتخاب های زیادی وجود دارد و ما لیست نهایی آسانترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی را برای شما آماده کرده ایم. یا فقط یک سرگرمی هستید و یا برای آینده مدل سازی سه بعدی خود برنامه های حرفه ای دارید ، لیست ما مطمئناً به شما کمک می کند تا به ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی نگاهی دقیق بیندازید!

کدام نرم افزار را باید انتخاب کنید؟

به طور کلی ، ما ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی را به شما تقسیم می کنیم. در مرحله اول ما نرم افزارهایی را برای مبتدیان مطلق به شما معرفی خواهیم کرد. آنها می توانند برای مدل های ساده یا قطعات مکانیکی استفاده شوند و برای یادگیری مدل سازی سه بعدی بسیار عالی هستند. سپس در مورد نرم افزار برای ویرایش مدل های سه بعدی صحبت خواهیم کرد.

ممکن است اتفاق بیفتد که شما فقط باید یک مدل سه بعدی را که از اینترنت خارج شده اید ، تنظیم کنید و دیگر نیازی به برنامه های پیچیده سه بعدی و شروع به یادگیری مدل سازی سه بعدی نیست. ما به شما نشان خواهیم داد که راه حل های ساده تری وجود دارد. سرانجام ، شما یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی را پیدا خواهید کرد که هنوز هم ساده است ، اما گزینه های پیشرفته تری نیز در اختیار شما قرار می دهد.

آنها بسیار عالی هستند که یادگیری مدل سازی سه بعدی را شروع کرده و سپس برای انجام کارهای پیچیده تر ، از همان برنامه ها استفاده می کنند. برای انتخاب بهترین نرم افزار برای نیازهای خود ، باید بدانید که به چه مهارتهایی نیاز دارید. همچنین انواع مختلف نرم افزار ، مدل سازی سه بعدی و CAD نیز وجود دارد. تفاوت در چیست؟

۶ نرم افزار آسان برای مبتدیان

۱- نرم افزار Tinkercad

Tinkercad محصولی از Autodesk ، رهبر محبوب ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی و CAD است. این نرم افزار رایگان آنلاین است. بسیار بصری است و با استفاده از اشکال بدوی ، اصول اولیه ۳D را به شما نشان می دهد. این سریع و آسان است ، شما اولین بار مدل سه بعدی خود را در هیچ زمان ساخته نخواهید کرد.

نرم افزار Tinkercad
نرم افزار Tinkercad

۲- نرم افزار Vectary

Vectary از مجموعه ابزارهای خوبی برخوردار است زیرا از طراحی گرافیک ، محصول و طراحی بازی های ویدیویی و همچنین چاپ سه بعدی الهام گرفته شده است. بنابراین ، این نرم افزار آنلاین برای انواع پروژه های مدل سازی سه بعدی بسیار عالی است. vectary با کشیدن و رها کردن عناصر کار می کند ، به این معنی که لازم نیست آنها را از ابتدا خلق کنید. این نرم افزار همچنین امکان ایجاد رندر را فراهم می کند. نسخه رایگان پس از ثبت نام در وب سایت در دسترس است.

نرم افزار Vectary
نرم افزار Vectary

۳- نرم افزار  Morphi

شاید شما ترجیح می دهید از رایانه لوحی استفاده کنید؟ که موبایل بیشتری دارد و گرفتن هر مکانی با خود راحت تر است. این نیاز به یک استارتاپ مستقر در نیویورک و برنامه تلفن همراه آنها مورفی پاسخ داده است. یادگیری آسان و در مدارس آمریکایی آموزش مدلینگ سه بعدی به کودکان بسیار ساده است. می توانید یک پروژه ساده بسازید یا یکی از مدل های تزئینی و کاربردی موجود در کتابخانه را انتخاب کنید. برنامه رایگان است ، اما هزینه های اضافی برای مدل ها و ابزارهای خاص اعمال می شود. برای مدارس ، این نرم افزار ۹٫۹۹ دلار هزینه دارد.

نرم افزار  Morphi
نرم افزار  Morphi

۴- نرم افزار ۳D Slash

احتمالاً Minecraft را شنیده اید یا حتی بازی کرده اید. این بازی نمادین مبتنی بر بلوک است. این الهام بخش ۳D Slash بود ، جایی که بلوک ها را برای دستیابی به شکل مدل خود حذف می کنید. یکی از گزینه ها ردیابی یک تصویر است ، یا می توانید با حذف و اضافه کردن بلوک ، یک شکل اصلی ایجاد کرده و سپس آن را مجسم کنید. دقت در این نرم افزار ۰٫۱ میلی متر است که برای مدل های سه بعدی ساده اما کاربردی کافی است. این نرم افزار سریع و آسان برای یادگیری علاوه بر این می تواند هنگام پاک کردن بلوک ها بسیار سرگرم کننده باشد.

 

نرم افزار 3D Slash
نرم افزار ۳D Slash

۵- نرم افزار SelfCAD

این یکی از آخرین ورودها در خانواده نرم افزار ۳D است. این تنها امسال منتشر شد ، اما در مدارس آمریکایی بسیار محبوب است. چرا؟ زیرا بسیار کاربر پسند و یکی از ساده ترین نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی برای مبتدیان در خارج از کشور است. چندین گزینه برای مجسمه سازی ، مدل سازی و برش اشیاء امکان پذیر است. SelfCAD مبتنی بر یادگیری SaaS است ، بنابراین یک کاربر با تجربه نباید برای شروع کار مشکلی داشته باشد. یک آزمایش آزمایشی رایگان ارائه شده است ، و اگر تصمیم دارید آن را بخرید ، تنها ۹/۹۹ دلار در ماه است.

نرم افزار SelfCAD
نرم افزار SelfCAD

اگر می خواهید مهارت های مدل سازی سه بعدی خود را بعداً به سطح دیگری برسانید با ما همراه باشید…

۱- نرم افزار SketchUp Free

SketchUp به خصوص در صنعت معماری ، طراحی و فیلم سازی بسیار مشهور است. SketchUp Free نسخه ساده تری از SketchUp است. این نرم افزار مبتنی بر وب است و ابزارهای ساده ای دارد. شروع کار ساده است زیرا چهره کاربر SketchUp Free کاربر پسند و واضح است. هنگامی که مهارت های اصلی مدل سازی سه بعدی خود را صیقل می دهید ، می توانید در نسخه حرفه ای SketchUp که بسیار قدرتمند است ، قادر به طراحی مدل های بزرگ و پیچیده سرمایه گذاری کنید.

نرم افزار SketchUp Free
نرم افزار SketchUp Free

۲- نرم افزار OnShape

برای استفاده غیر تجاری و آموزشی ، OnShape به صورت رایگان در دسترس است. این نرم افزار کاملاً خاص است ، به ویژه برای تولید قطعات فنی و یدکی. از آنجا که این یک نرم افزار CAD است ، شما یاد می گیرید که چگونه شکل های هندسی پایه را ترسیم کنید و با گزینه هایی مانند اکستروژن آنها را به مدل های سه بعدی تبدیل کنید. این قطعاً نرم افزار CAD فنی تر است.

نرم افزار OnShape
نرم افزار OnShape

۳- نرم افزار Fusion 360

Fusion 360 یکی از نرم افزارهای مورد علاقه CAD ماست. توسعه یافته توسط Autodesk ، آن را به طور گسترده ای توسط طراحان صنعتی استفاده می شود. در حالی که از مدلهای سه بعدی بسیار پیچیده و قدرتمند و توانمند است ، اگر کمی از اصول اولیه را بدانید نیز گزینه خوبی است. می توانید با آموزش های اولیه با ابزارهای اصلی آشنا شوید ، جایی که ما به صورت گام به گام نحوه طراحی یک توربین چاپی سه بعدی ، نخ های کاربردی و اتصالات لوله را توضیح می دهیم.

نرم افزار Fusion 360
نرم افزار Fusion 360

۴- نرم افزار FreeCAD

FreeCAD یک جایگزین عالی برای نرم افزارهای گاه به گاه گران است. این نرم افزار CAD حرفه ای با مجموعه ای عالی از ابزار برای طراحی قطعات مکانیکی است. FreeCAD نه تنها رایگان است بلکه منبع باز نیز با جامعه بزرگی دارد که به بهبود برنامه کمک می کند. شما می توانید کمی بیشتر با آموزش ما این کار را بسازید تا قطعات در هم قفل ایجاد کنید ، جایی که ما با استفاده از FreeCAD مدلهای سه بعدی ساختیم.

نرم افزار FreeCAD
نرم افزار FreeCAD

۵- نرم افزار Sculptris

این نرم افزار به طور قطع یکی از ساده ترین نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی است. بدون هیچ تجربه قبلی ، ما یک آموزش Sculptris را برای شما ایجاد کردیم و این تجربه به طرز شگفت آور ساده و رو به جلو بود. مجسمه سازی دیجیتال امکان استفاده از برس های مختلف ، مش ویرایش و بافت مدل های شما را فراهم می کند. مطمئناً این نرم افزار فنی یا مکانیکی بسیار کمتری است ، ما به شما توصیه می کنیم که از آن برای مدلهای انتزاعی تر مانند پیکره استفاده کنید.

نرم افزار Sculptris
نرم افزار OnShape

۶- نرم افزار ZBrush

این نرم افزار مدل سازی سه بعدی می تواند برای هر دو نقشه ۲D و مدل های ۳D استفاده شود. بسیاری از گزینه های آن با هم همپوشانی دارند ، که به صورت خاص طراحی شده اند. این بدان معنی است که تبدیل یک تصویر ۲D به یک طراحی سه بعدی بسیار ساده است. ZBrush همچنین عالی است زیرا به کارت گرافیکی قدرتمندی نیاز ندارد ، این جنبه مهمی است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد کدام یک از ساده ترین نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی در نظر بگیرید بهترین مورد برای شماست.

نرم افزار ZBrush
نرم افزار ZBrush

۷- نرم افزار Cinema 4D

سینما ۴D قصد دارد همزمان و سریع و آسان باشد. این است که به طور گسترده ای توسط حرفه ای ها استفاده می شود ، اما به اندازه کافی ساده برای یادگیری برای مبتدیان. رابط کاربری قابل تنظیم ، آن را شخصی تر می کند و می توانید تمام ابزارهای مورد نیاز خود را در یک مکان در اختیار داشته باشید. بسیاری از کاربران باتجربه ادعا می کنند این نرم افزار خیلی سریعتر به کارهای مختلفی می پردازد و مدل های سه بعدی نسبت به سایر نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی ساده تر هستند.

نرم افزار Cinema 4D
نرم افزار Cinema 4D

۸- نرم افزار Modo

با تشکر از طیف گسترده ای از ابزارهای قدرتمند سه بعدی مودو برای مدل سازی ، ارائه و انیمیشن های سه بعدی بسیار عالی است. گزینه های ویرایش بصری و ساده هستند و مودو را به یکی از ساده ترین نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی تبدیل می کنند.

نرم افزار Modo
نرم افزار Modo

هنوز تصمیم گرفته اید؟ تصمیم گیری در مورد کدام برنامه ساده ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی ممکن است سخت باشد ، اما امیدواریم که این پست وبلاگ گزینه های زیادی را برای شما انتخاب کند. آیا می خواهید برنامه های اساسی تر مانند Thinkercad را امتحان کنید یا در آینده برای مدل سازی سه بعدی خود با Blender سرمایه گذاری خواهید کرد؟ تجربه خود را در نظرات با ما در میان بگذارید!مطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید