ولوو S90 و V90 مدل ۲۰۲۱ با فناوری نیم هیبریدی رونمایی شدندReviewed by سعید کمرخانی on Feb 23Rating:

با وجود اینکه تقریبا چند سالی از حضور سدان ولوو S90 و استیشن V90 در بازار می‌گذرد، اما هنوز هم دربین زیباترین خودروهای بازار باقی مانده‌اند.

2021 Volvo S90 / ولوو

تغییراتی که در طراحی مدل‌های ۲۰۲۱ ایجاد شده‌اند شامل چراغ‌های مه‌شکن جدید، اسپویلر کمی متفاوت به‌همراه ظاهری جدید برای قسمت پایین سپر، چراغ‌های عقب تمام LED ولوو V90 و V90 کراس‌کانتری با چراغ‌های راهنمای ترتیبی، رنگ‌های جدیید بدنه و چند طرح جدید رینگ می‌شود.

با ورود به داخل کابین، ولوو S90 و V90 مدل ۲۰۲۱ از سیستم صوتی بهتر Bowers and Wilkins همراه‌با آمپلی‎فایر و سیستم حذف نویز خودرو استفاده می‌کنند. سیستم تصفیه هوا که در ابتدا روی نسخه‌های مخصوص بازار چین ولوو S90 و V90 معرفی شده‌اند، به نسخه‌های جهانی نیز اضافه می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

سیستم صوتی جدید و فناوری تصفیه هوا هم‌اکنون برای مدل‌های کوچکتر «۶۰» نیز موجود است. علاوه بر این، دو تیپ از S90 و V90 دارای دو پورت شارژ USB-C به‌جای خروجی‌های ۱۲ ولت در عقب کابین هستند و در بیشتر مدل‌ها هم شارژر بی‌سیم وجود دارد. صندلی‌های پشمی ولوو XC90 به S90 و V90 نیز افزوده شده است، درحالی‌که تیپ بالاتر از طیف وسیعی از تزئینات داخلی بدون چرم بهره می‌برد.

ولوو پس از نصب فناوری نیم‌هیبریدی در XC90 و XC60 در سال ۲۰۱۹، اکنون این فناوری را به مدل‌های ۶۰ و ۹۰ اضافه می‌کند. کراس‌اور کوچک‌تر ولوو XC40 نیز از پیشرانه نیم هیبریدی بهره می‌برد که باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای تا ۱۵ درصد می‌شود.

ولوو پیش از این خودروی کاملا پاک XC40 را معرفی کرده و وعده داده است که همراه‌با نسخه‌ی تمام برقی از نسل آینده XC90 در سال ۲۰۲۲ روانه‌ی بازار شود. مطالعه این مقاله در وب سایت منبع

  این مطلب را پسندیدم

پاسخ دهید